Daudzi no mums baidās par savām spējām nopelnīt naudu dzīvošanai, un tam ir vairāki izskaidrojumi. Tas varbūt tādēļ, ka daudzi mums pazīstami cilvēki, kas strādā dažādās jomās, laiku pa laikam zaudē darbu. Mēs nodomājam, ka neviens nav no tā pasargāts, un arī mēs varam būt nākamie. Protams, lai nespētu nopelnīt naudu dzīvošanai, ne vienmēr ir jāzaudē darbs. Tā var būt arī kāda nopietna saslimšana vai trauma, kas liedz strādāt un pelnīt naudu. Kā zināms, dzīve ir neparedzama un kā patīkamu, tā arī nepatīkamu pārsteigumu pilna, tāpēc vienīgais, ko mēs varam darīt, ir parūpēties par savām finansēm, lai tās parūpētos par mums tad, kad mēs paši to nespēsim. Protams, vienmēr var palīdzēt ātrie kredīti, kas Gruzijā tiek dēvēti par onlain sesxebi, taču šoreiz koncentrēsimies uz savas finansiālās situācijas uzlabošanu, lai nebūtu jāaizņemas kredīti.

Pirmais solis – novērtēt savu finansiālo situāciju

Ja jums vēl aizvien nav budžeta plāna, pie kura jūs stingri pieturaties, jums ar steigu tāds ir jāizveido. Daudzi cilvēki nepietiekoši novērtē to naudas daudzumu, kāds ik mēnesi ir nepieciešams, lai nosegtu viņu dzīvesveida izmaksas, proti, viņi domā, ka dzīvo daudz pieticīgāk nekā tas patiesībā ir. Lai aprēķinātu, cik daudz naudas jums vajadzētu iekrāt tām dienām, kad jūs, piemēram, zaudēsit darbu vai nopietni saslimsit, nespējot sevi finansiāli nodrošināt, jums ir jāsaprot, cik daudz naudas jūs ik mēnesi iztērējat. Lai to noskaidrotu, jums ir jāseko līdzi ne vien savu ienākumu, bet arī savu izdevumu plūsmai, visu maksimāli detalizēti piefiksējot. Lai to izdarītu, izmantojiet veco labo papīru un rakstāmo vai kādu modernāku rīku, piemēram, kādu aplikāciju vai datorprogrammu.

credme

Otrais solis – saprast, kurus izdevumus ir iespējams samazināt

Budžeta plānam ir jāietver visas jūsu ienākumu pozīcijas un visas jūsu izdevumu pozīcijas. Pozīcijas parasti tiek apkopotas lielākos blokos, piemēram, pārtika, komunālie pakalpojumi, izklaides, kredīti, transports u.tml. Izveidojot maksimāli detalizētu izdevumu pārskatu, jūs varēsit saprast, kur jūs tērējaties pārlieku daudz un kurus izdevumus jūs varētu mēģināt samazināt, lai varētu atlicināt vairāk naudas iekrājumiem. Jāsaka, ka samazināt izdevumus tādām praktiskām lietām kā, piemēram, komunālie pakalpojumi, pārtika un apdrošināšana ir ievērojami vieglāk nekā dažādām luksusa lietām, kas ir definējamas kā vēlmes, nevis vajadzības. Samazināt izdevumus nenozīmē tikai samazināt elektrības, pārtikas un degvielas patēriņu – samazināt izdevumus nozīmē samazināt tos pilnīgi visur, kur vien tas ir iespējams, tāpēc ir jāpievērš uzmanība arī laicīgai rēķinu apmaksai un kredītmaksājumu veikšanai, lai nebūtu jāmaksā soda procenti, kas it kā šķiet mazi, bet laika gaitā var atstāt pamatīgu robu jūsu budžetā.

Trešais solis – veidojiet iekrājumus

Kad jūs būsit samazinājuši savus izdevumus un beigsit veikt nevajadzīgus pirkumus, jums paliks vairāk brīvo līdzekļu, ko novirzīt iekrājumu veidošanai. Cik daudz naudas jums vajadzētu iekrāt? Jāsaka, ka nepieciešamo līdzekļu apmērs katram cilvēkam būs atšķirīgs, jo, kā zināms, mūsu vēlmes un vajadzības arīdzan ir atšķirīgas, bet, kā iesaka finanšu eksperti, iekrājumiem vajadzētu būt tādā apmērā, lai ar tiem bezrūpīgi varētu iztikt vismaz gadu. Atcerieties, ka šie iekrājumi tiek veidoti ārkārtas situācijām, tādēļ tiem, iespējams, vajadzētu būt nedaudz lielākiem nekā vienkāršai iztikšanai darba neesamības gadījumā.

Ar citiem padomiem, kā sakārtot savas finanses, tādējādi uzlabojot savu finansiālo situāciju, varat iepazīties interneta portālā CredMe.